|
Zasady realizacji wyjazdów szkoleniowych w roku akademickim 2016/17
UCZELNIANE ZASADY REALIZACJI WYJAZDÓW PRACOWNIKÓW UCZELNI W CELACH SZKOLENIOWYCH W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ W ROKU AKADEMICKIM 2016/17
- Wymiana pracowników może być realizowana z uczelnią posiadającą Kartę Uczelni Erasmusa lub z firmą zarejestrowaną w kraju uczestniczącym w programie Erasmus Plus. Instytucje UE i inne organy UE, w tym wyspecjalizowane agencje (wyczerpujący wykaz tych instytucji jest dostępny na stronie internetowej http://europa.eu/about-eu/institutions-bodies/index_pl.htm); organizacje zarządzające programami UE, takie jak agencje narodowe, nie kwalifikują się jako organizacje przyjmujące na szkolenie.
- Pracownik zakwalifikowany na wyjazd w programie Erasmus Plus musi być pracownikiem uczelni wysyłającej.
- Celem wyjazdu pracownika jest udział w szkoleniu podnoszącym kwalifikacje związane z charakterem pracy wykonywanej w Politechnice Lubelskiej. Szkolenie powinno być ściśle związane z obowiązkami wykonywanymi w Politechnice Lubelskiej.
- Wymiana pracowników powinna obejmować doskonalenie zawodowe w formie szkoleń zagranicznych (z wyłączeniem konferencji) i praktycznego doświadczenia edukacyjnego (Job Shadowing)/okresów obserwacji/szkoleń w partnerskiej instytucji szkolnictwa wyższego lub w innej odpowiedniej organizacji za granicą.
- Podstawą kwalifikacji pracownika na wyjazd w programie Erasmus Plus jest ocena Indywidualnego programu szkolenia (Staff Mobility for Training Mobility Agreement), który został uzgodniony z instytucją przyjmującą. Indywidualny program szkolenia określa zakładane cele i oczekiwane rezultaty realizowanego szkolenia oraz harmonogram pracy i zadania pracownika.
- Kryteria kwalifikacji to długość stażu pracy w instytucji wysyłającej i znajomość języka obcego, w którym będą prowadzone zajęcia/szkolenie.
- Pierwszeństwo przy kwalifikacji pracowników spełniających w równym stopniu kryteria będą mieli pracownicy Politechniki Lubelskiej wyjeżdżający po raz pierwszy, pracownicy, którzy działają na rzecz umiędzynarodowienia Uczelni oraz pracownicy zaangażowani w sprawy związane z wymianą międzynarodową w Uczelni.
- Mobilność pracownika w instytucji musi być rozpoczęta i zakończona w okresie pomiędzy 1 czerwca 2016 a 30 września 2017. Okres mobilności w instytucji przyjmującej powinien trwać od 2 dni do 2 miesięcy, z wyłączeniem czasu podróży. Standardowy okres pobytu na szkoleniu to 5 dni łącznie z podróżą. W uzasadnionych przypadkach np. uczestnictwo w międzynarodowych tygodniach szkoleniowych oraz po przedstawieniu odpowiedniej dokumentacji, pracownik może ubiegać się o dofinansowanie na 5 dni pobytu na szkoleniu plus podróż.
- Maksymalnie jeden dzień przed oraz maksymalnie jeden dzień następujący po okresie mobilności może zostać dodany na podróż.
- Pracownik powinien być ubezpieczony (koszty leczenia i następstwa nieszczęśliwych wypadków) na czas podróży i pobytu w instytucji przyjmującej.
- Pracownik zobowiązany jest zarejestrować się w serwisie Odyseusz prowadzonym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
- W ciągu 14 dni od zakończenia szkolenia pracownik dostarcza pisemne zaświadczenie o okresie pobytu w instytucji. Zaświadczenie powinno zawierać informację o celu odbytego szkolenia, jego daty rozpoczęcia i zakończenia. Okres pobytu w instytucji wskazany na zaświadczeniu nie powinien uwzględniać dni przeznaczonych na podróż.
- Po powrocie z instytucji pracownik powinien wypełnić raport-ankietę on-line, do której link otrzyma na adres email podany w umowie. Czas na złożenie raportu to 30 dni od momentu otrzymania wezwania do złożenia raportu.
- Raport-ankieta online oraz zaświadczenie o okresie pobytu w instytucji stanowią podstawę do rozliczenia wyjazdu oraz ewentualnego wezwania do zwrotu całości lub części pobranego stypendium.
- Wszystkie zasady, z wyjątkiem tych odnoszących się do przyznanego dofinansowania, muszą być spełnione w przypadku wyjazdu pracownika, który wyjeżdża w celach szkoleniowych z dofinansowaniem zerowym z funduszy UE.
PROCEDURA KWALIFIKACYJNA NA WYJAZDY PRACOWNIKÓW W CELACH SZKOLENIOWYCH W ROKU 2016/2017
3. Termin składania zgłoszeń upływa 30 czerwca 2016 r.
4. Potwierdzeniem kwalifikacji pracownika na wyjazd jest podpis Prorektora ds. Nauki który jest złożony na Indywidualnym programie szkolenia uzgodnionym z jednostką przyjmującą na szkolenie.
5. W przypadku niezakwalifikowania na wyjazd przewidywanej liczby pracowników, zostanie ogłoszony dodatkowy termin naboru aplikacji.
Komunikat dot. dodatkowego nabory na wyjazdy szkoleniowe pracowników | Pobierz | Komunikat dot. zasad realizacji wyjazdów pracowników w celach szkoleniowych w ramach programu Erasmus Plus w roku akademickim 2016/17 | Pobierz | Komunikat dot. zmiany Uczelnianego Koordynatora Programu Erasmus+ | Pobierz | Zasady realizacji wyjazdów szkoleniowych pracowników | Pobierz |
Biuro Wymiany Międzynarodowej - Politechnika Lubelska - InTegrum CMSStrona zmodyfikowana: 26-11-2017
|
|
|